Voorkant Boek

De Cock en het vermiste meisje (deel 100)

Baantjer

Deel 100 in de iconische serie over rechercheur De Cock. Artis is plaats delict, en het is aan De Cock om de gewelddadige dood van een oud-collega te onderzoeken.

Ook beschikbaar als:

Informatie
Auteur
Details

Informatie

Deel 100 in de iconische serie over rechercheur De Cock van bureau Warmoesstraat.

Op een zonovergoten dag in Amsterdam, hoort rechercheur De Cock dat er een dode man is aangetroffen in Artis. Het blijkt te gaan om Andries Vogelaar, gepensioneerd rechercheur en ooit collega van De Cock, die juist de dag daarvoor een afspraak met hem had gemaakt, ook in Artis. Vogelaar bleek zich bezig te houden met cold cases en hij werkte aan een zaak van een meisje dat twintig jaar geleden in Artis vermist raakte en nooit meer is teruggevonden. Had hij iets ontdekt en wilde hij De Cock daarover inlichten? Was die ontdekking de oorzaak van zijn gewelddadige dood? Om het antwoord op deze vragen te vinden volgt De Cock de aanwijzingen die zijn oud-collega heeft achtergelaten.

Over de auteur

Baantjer

 Baantjer

Appie Baantjer, een van ’s lands meest geliefde schrijvers, heeft De Cock onsterfelijk gemaakt. Auteur en acteur Peter Römer heeft na het overlijden van Appie in 2010 de succesvolle ‘De Cock’-reeks voortgezet met nieuwe delen. De eerste vijf delen van zijn hand waren op basis van de scenario’s van de tv-serie Baantjer. Peter Römer vervolgt nu de reeks met nieuw geschreven boeken. Zijn ‘De Cock’jes’ worden geprezen om de authentieke verhaallijnen en dialogen. A.C. Baantjer was altijd een groot fan van de tv-serie.

Van de geliefde ‘De Cock’- reeks zijn alle delen leverbaar als boek en als e-book. 

Biografie van A.C. Baantjer
Albert Cornelis Baantjer, beter bekend als Appie, werd op 16 september 1923 geboren op Urk. Een aantal jaar later verhuisde het gezin naar Amsterdam. Niet minder dan achtentwintig jaar is Baantjer als rechercheur verbonden gebleven aan bureau Warmoesstraat in Amsterdam. Appie werd gevraagd een serie detectives op te zetten. Hij creëerde toen De Cock, de inmiddels - mede door de televisieserie met Piet Römer als De Cock - overbekende speurder met zijn ouden vilten hoedje en immer pijnlijke voeten, wars van fysiek geweld en vertrouwend op intuïtie en ervaring. 

De naam 'De Cock' is gebaseerd op Den Haan, die op de Warmoesstraat werkte toen Baantjer begon te schrijven. Den Haan had in het verzet gezeten en werd daar 'Le Coq' genoemd (Frans voor 'de Haan'). Op het bureau Warmoesstraat werkte ook een jonge inspecteur die zich altijd voorstelde met 'Hock met ceekaa'. Appie voegde deze twee personen samen tot 'De Cock met ceeooceekaa', het personage dat voor een groot deel gebaseerd was op Baantjer zelf. De Cocks assistent Vledder is genoemd naar een rechercheur die dezelfde naam droeg. Tot op het laatst kreeg Appie zijn inspiratie van de politie, en hield hij alle ontwikkelingen bij de politiekorpsen bij. 

Van de boeken van Appie Baantjer werden meer dan 7 miljoen exemplaren verkocht; een tot op heden nog steeds ongeëvenaarde prestatie voor een Nederlandse auteur. Op 29 augustus 2010 overleed de schrijver, na een kort ziekbed. Hij bleef tot het laatst vrolijk en goedlachs. Deel 70 is de laatste ‘De Cock’ van zijn hand, tegenwoordig schrijft Peter Römer de nieuwe delen in de immer succesvolle serie.

Meer boeken van deze auteur

Details

Niet op voorraad
  • Gratis verzending bij pre-orders
  • Direct na verschijning in huis
  • Binnen 14 dagen gratis retourneren binnen NL
  • Taal: Nederlands
  • ISBN: 9789026175268
  • Publicatiedatum: 19-01-2027

Je bestelt en rekent af bij:

  • Boekenwereld.com: onze eigen boekwinkel
  • Veilig winkelen, bestellen en betalen
  • Regelmatig gratis e-books

Thuiswinkel waarborg

Onze veilige betaalmethoden:
  • Ideal
  • Mastercard
  • VISA
  • Bancontact

Dit boek is onderdeel van de serie "Baantjer""

Altijd op de hoogte
van de nieuwste boeken?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief.

Inschrijven